Céges rendezvény papírkellékei különleges formára vágva
2018-ban volt szerencsénk közreműködni ebben a remek projektben, amelynek keretében egy különleges céges rendezvény papírkellékei és grafikái tervezésére és kivitelezésére kaptunk megbízást. Rendezvénydekorációs partnerünk a Fleur & Ballon Dekor alvállalkozójaként az esemény dekorálásához kapcsolódó papír kiegészítők kreatív ötletének kitalálásával kezdtük a munkát. A rendezvényt Herendi Gábor szervezte és köszönjük a helyszíni képeket Pál Gergely Botondnak.
A megbízó VT Wealth Management AG pénzügyi vállalat logója illetve mottója a Vision & Tradition. Képi megjelenítése egy két félből összeállított hegedű, amelynek egyik része egy modern fém hangszer, amíg másik fele egy hagyományos hegedű. A képi megjelenítés egyértelmű, a modern és a hagyományos, a fém és a fa, a szürke és a barna alkotják.
Ezeket az attribútumokat kellett megjelenítenünk a céges rendezvény papírkellékein, amelyek ültető- és menükártya, valamint welcome kártya voltak. Nagy örömünkre a megrendelő elfogadta a javaslatunkat és így megvalósulhatott ez a gyártási szempontból nem hétköznapi – és nem is olcsó – produkciós koncepció. A különleges logó alapján mindhárom papír kiegészítőhöz egyedi stancformát rajzoltunk és szerszámot gyártattunk. Így e különleges céges rendezvény papírkellékei különböző méretben és formátumban, de ugyanolyan koncepcióban lettek hegedű formájúra stancolva.
Welcomekártya, valamint ültető- és többféle menükártya a céges rendezvény papírkellékei
Welcome kártya
Az első papírkiegészítő egy névreszóló welcome kártya, ami a bejáratnál került kihelyezésre. Minden vendég neve egy-egy kártyán szerepelt, rajta egy rövid köszöntő szöveggel, valamint a vendég helyének – asztalszám és szék szám – pontos jelölésével.
ceges-rendezveny-papirkellekei-welcome-kartya.jpg
Ezt a kártyát egylapos, mindkét oldalán nyomtatott és a speciális hegedűformára stancolt kivitelezéssel készítettük. A hátoldalon csak a tradicionális hegedű fa textúrája szerepelt díszítésként.
Ültetőkártya
A rendezvényre készített névreszóló ültetőkártyákat természetesen mind felhasználtuk. Emiatt nekünk csak egy bianco változat maradt amit lefotózhattunk, így azon nem szerepel név. Ja és csak, hogy ne legyen tévedés, a képeket nem a rendezvényen készítettük, vagyis nem ez volt az asztali dekoráció. A céges rendezvény papírkellékeiből megmaradt néhány darabot csak utólag fotóztuk be házi stúdiónkban.
Magát az ültetőkártyát egyébként egy középen hajtott, önmagában álló, vagy másként megfogalmazva „sátortető” formában találtuk ki. Ami így azért lett érdekes, mert a kártya egyik oldalát, a többihez hasonlóan hegedő formájúra stancoltuk. De ebben az esetben ez a hegedűforma, a kártya mindkét oldalán megjelnik, a hajtásból adódóan, ellentétes oldalon.
Kiterítve persze ugyanazon az oldalon van a forma, de meghajtott állapotában már két eltérő oldalra fog kerülni.
Valószínűleg nem szükséges ezt a dolgot túlmagyaráznunk, mert a képek alapján tökéletesen érthető. De az ötletelés és tervezés fázisában, nagyon is érdekes kérdések voltak ezek. Jónéhány mintaradabot és makettet készítettünk, hogy megtaláljuk a megfelelő méreteket.
Menükártya többféle tartalommal
A menükártay szintén hajtott, saját „lábán” álló formátumban készült, de másként mint az ültetőkártya. Amíg az ültetőkártya esetében a stancolt hegedű forma párhuzamosan esett a hajtással, addig itt merőlegesen helyeztük el. Így viszont a stancolt oldalt szélesebbre kellett terveznünk, hogy megmaradjon a menükártya elejének borító jellege. Valamint, hogy a borítóoldal ráfedjen a másik, belső oldalra.
Mindezekből következően a menükártya egy asszimetrikus, eltérő oldalméretekkel készített hajtott kártya lett. A menükártyáa kinyitott állapotában, belső oldalpáron jól látszódik az eltérő oldalméret. Balra került a menüsor, amiből vegetáriánus és normál változatot is készítettünk. Jobb oldalon pedig az italsor kapott helyet.
Végül a kártya hátoldalára a koktélbár ajánlata került. Az asszimetrikus formátumból következően, a szöveghasábok zárása is eltérő volt a három oldalon. Illetve nem teljesen, mert jobbra, balra és azután megint jobbra zárva szerepelt a szöveg, hiszen a különleges forma így kívánta. Tipográfiai értelemben ez szintén némileg a szokásostól eltérő, számunkra nagyon izgalmas munka volt.
Fa, fém és papír
Grafikailag izgalmas, a látvány tekintetében pedig mindenképpen érdekes volt a két már említett, eltérő anyag, illetve felület megejelenítése. Így az is kérdéses volt, hogy mindezt milyen alapanyagból, tehát milyen papírra készítsük majd el. A logóban szereplő szlogen – vision & tradition – után, az egyébként egyik legnépszerűbb struktúrált felületú kreatív papírt a Rives Tradition-t választottuk.
Kiemelten sokat foglalkozunk az általunk tervezett és kivitelezett papírtermékekhez használt alapanyagok megismerésével. Minden hazai papírkereskedővel kapcsolatot tartunk, így naprakészen ismerjük az elérhető papírkínálatot. Valamint arra is nagy hangsúlyt fektetünk, hogy az elérhető papírokat milyen technológiákkal lehet használni, feldolgozni.
Ebben az esetben is több szempontot vettünk figyelembe, hogy a látvány és az összhatás kreatív és a rendezvény színvonalához méltó legyen. A két eltérő felületi textúra megjelenítéséhez alkalmas, ugyanakkor nem az unalmas műnyomó papírt kerestük, hogy még egy esztétikai réteget húzhassunk rá a céges rendezvény papírkellékeire. De a nyomtatási paramétereken túl a stancolás támasztotta feltételeknek is meg kellett felelni.
Ha érdekelnek a papírkülönlegességek és szeretnél kicsit tervezői, gyártói szempontból is belelátni, akkor ajánljuk figyelmedbe a témában írt cikkeinket. Esküvői brandünk blogjában hosszan írtunk a leggyakrabban használt Meghívó papírokról, amelyek persze számos más kiadványhoz is használhatók. Valamint sorra vettük a különböző felületű, anyagában színezett papírokat és kartonokat Színes meghívó kartonok című bejegyzésünkben.
Ha pedig a különleges forma keltette fel az érdeklődésed, akkor a stancolással készített egyéb anyagainkről írt cikkeket is érdemes átfutni.